Víno z Dobrého vinařství

On-line prodej dobrého vína v e-shopu Dobré vinařství nabízí víno dobrých českých a moravských vinařů.

 

Zaměřujeme se na osobitá vína konkrétních vinařů, se kterými se osobně známe, známe jejich vinohrady, sklepy i výrobny a obdivujeme jejich práci. Nakupování u nás je pohodlné a rychlé - víno doručujeme zpravidla již druhý den od objednání. Jednoduše víno e-shop, který nás baví.

Historie vína v našem regionů sahá až do 6. století př. n. l. do doby keltského osídlení. Rozmach ale přišel s římskými legionáři ve 2. století, kteří si dovezli nové odrůdy a osídlili v oblasti Pavlovských vrchů (dnešní Pálava). V té době bylo víno velmi důležité, protože na rozdíl od vody nemohlo být kontaminované a  bylo tedy zdravotně a hygienicky nezávadné. Proto si ho nejen vojáci ředili vodou a běžně vínem zaháněli žízeň.

Dnes je víno vnímáno spíše jako výjimečné pití pro zvláštní příležitosti a příjemné chvíle. Známy jsou i jeho zdraví prospěšné účinky a tak 1-2 skleničky denně si dopřává čím dál více milovníků vína. Zvláštní postavení vína je dáno také zákonem o vinohradnictví a vinařství, který toto odvětví reguluje, dává pěstování hroznů a výrobě vína pevný právní rámec a umožňuje stíhat nekalosti a podvodné jednání.

I příroda našim vinařům přeje více než před lety. V důsledku globálního oteplování se mění podnebí, a ideální oblasti pro pěstování vína se posouvají severněji, tedy z Francie směrem k našim zemím. Nejen proto prestiž našich vinařů celosvětově roste.